Stavíme domácí dětské hřiště, zajišťujeme veřejné dětské hřiště
Jakou zvolit konstrukci houpačky apod.
Vaše dítě už začalo chodit a chtělo by si hrát. Máte zahradu a tak přemýšlíte o nějakém vhodném dětském hřišti. Pokud jste domácí kutil nebo máte ve svém okolí nějakého šikovného „brouka pytlíka", tak máte na půl vyhráno. Stačí sehnat odpovídající dřevo a pustit se do stavění. Pokud máte jasnou představu, jak bude konstrukce vypadat, můžete se dát do díla.
Dejme tomu, že chcete jednoduchou konstrukci (bez skluzavky), na které budou pouze houpačky. Ze smrkového nebo borovicového dřeva si uděláte hranoly v požadovaných rozměrech. Délku doporučujeme 240 cm. Pokud byste chtěli o něco delší, může docházet k nevhodnému prohnutí uprostřed konstrukce a může být ohrožena celá její stabilita. Konstrukce má z každé strany po dvou stojnách. Aby byla sestava dostatečně stabilní, měl by mít hranol rozměry minimálně 80 x 80 mm. Do horní části konstrukce namontujte kvalitní ocelové háky, na které připevníte jednotlivé houpačky, provazové žebříky apod. Háky koupíte v běžně zásobeném železářství nebo v hobbymarketu. Všechny dřevěné části musí být natřeny barvou určenou na dřevo pro venkovní použití. Můžete také zvolit impregnaci. Nátěr by se měl ideálně každý rok obnovovat. Při plánování prostoru pro dětskou sestavu je nutné počítat s dostatečně velkou hrací plochou. Například námi nabízené houpačky mají lano dlouhé 2 m a tím je poloměr houpání na každou stranu 2 m. Takže pro bezpečné houpání doporučujeme místo minimálně 2,5 m na každou stranu (dopředu a dozadu). Vzhledem k tomu, že houpačky z našeho sortimentu mají certifikovanou a ověřenou nosnost 100 kg (!), můžou se na nich houpat i dospělí a tak je vhodné počítat s ještě pár centimetry na každou stranu na víc. Pokud si netroufnete na stavbu hřiště sami, můžeme Vám výrobu a případně i montáž celé sestavy zprostředkovat u profesionálů.
Výhodou takto postupně sestaveného hříště je to, že jednotlivé prvky je možné obměňovat podle věku a požadavků dítěte.
Zatímco hřiště na zahradu si každý může udělat prakticky podle svých představ, s přihlédnutím na bezpečnost svých dětí a dalších uživatelů zahrady, u veřejného hřiště je to trochu jinak. Veřejné hřiště podléhá přísným technickým a bezpečnostním podmínkám. Veřejným hřištěm se rozumí takové hřiště, které je buď volně přístupné (ve městě, na sídlišti, ve vesnici) nebo je postaveno a užíváno nějakým školským zařízením (mateřská škola, základní škola...). Konstrukce a provedení musí odpovídat náročným požadavkům na bezpečnost podle ČSN EN 117-1:2008. Na dřevěné konstrukce doporučujeme používat impregnované dřevo. Pokud sháníte nějakou herní sestavu, ať už jednoduchou, nebo náročnější s všemožnými a nemožnými herními prvky, neváhejte nás kontaktovat a předáme Váš kontakt přímo na výrobce a dodavatele těchto hřišť, který má herní prvky i samotné komponenty jako jsou houpačky, provazové žebříky apod. certifikované a splňují podmínky pro veřejná hřiště.